ÇEVRİMİÇİ CANASTA OYNA

Canasta, Burraco, Okey, Gin Remi ve diğerleri gibi diğer remi oyunları ile birlikte popülarite kazanmıştır. Uruguay'da ortaya çıkan basit bir oyundan sınırları aşarak tüm dünyadaki kumarhanelerde oynanabilen bir oyuna dönüşmüştür. Yeni başlayanlar için Canasta zor bir oyun olabilir.

Canasta Nasıl Oynanır

Oyun, iki, üç, dört, beş ya da altı oyuncu ile oynanabilir. Oyuncu sayısı değişse bile oyunun temel hedefi değişmez. Canasta'da oyuncular kartlardan perler oluşturup yüksek skorlar elde ederek rakiplerini yenmeye çalışırlar. Diğer Remi oyunlarının aksine Canasta'da elinizdeki kartları hızlıca çıkarmak değil yüksek skor alarak çıkarmak önemlidir.

Oyuna başlamadan önce Canasta kurallarının öğrenilmesi çok önemlidir. Örneğin her kartın özel bir değeri olup, bazıları diğerlerinden daha önemlidir. 4 ile 7 arasındaki kartların her biri 5 puan değerindeyken, As ya da iki 20 puan değerine sahiptir. En yüksek değere sahip kart kırmızı 3'lü olup 100 puan değerindedir.

Oyunun ilerlemesiyle kurallar çok daha kompleks hale gelebilir bu nedenle Canasta oyunundan tam olarak keyif alabilmek için kurallarını öğrendiğinizden emin olun.

Çevrimiçi Avantajlar

Günümüzde, Internet dilediğiniz her şeyi size sağlayabilmektedir. Aynı şey çevrimiçi kumarhaneler için de geçerli olup, sevdiğiniz oyunları evinizin rahatlığında oynayabilirsiniz. Bu sadece eğlenmek amacıyla oynayanlar ya da büyük bir kumarhaneye gidip oynamaya yetecek kadar maddi olanağı olmayanlar için büyük bir avantajdır.

Ne aradığınızı bildiğiniz sürece çevrimiçi Canasta oynamak kolaydır.  Eğlence için oynamak isteyenler ücretsiz bir çevrimiçi kumarhane aramalıdır. Bu kumarhaneler ücretsiz çevrimiçi remi oyunu oynamanıza olanak sağlayarak para kaybetme riskinizi ortadan kaldırır. Ücretsiz oynayabilmek ayrıca Canasta oynamayı yeni öğrenenler için de avantajlıdır. Bilgisayar yerine gerçek rakiplere karşı oynayarak oyuncular yeteneklerini kısa süre içinde çok geliştirebilirler. Ayrıca oyuncular Canasta oynadıkları kişilerle kendi stratejilerinin farklılıklarını gözlemleyebilirler.

Çevrimiçi oynamanın bir diğer avantajı da oynamak istediğiniz her zaman kendinize bir rakip bulabilmenizdir. Ufkunuzu tüm dünya ile genişlettiğinizde kimlerin oyunu gerçekten iyi oynadığını görme şansına sahip olursunuz.

Elbette Canasta oynamanın tek yöntemi ücretsiz oynamak değildir.  Bir hesap oluşturarak para kazanmak için de Canasta oynayabilirsiniz. Bu yöntem sadece deneyimli oyuncular için tavsiye edilir. Fakat Canasta oyununda yetenekli olan oyuncular Canasta turnuvalarına katılarak büyük miktarlarda para kazanabilirler.

Canasta'yı çevrimiçi nasıl oynamayı tercih ettiğinize bağlı olmaksızın oyunu çevrimiçi oynamanın ne kadar avantajlı olduğunu inkar etmek zordur. Hemen bugün bir hesap oluşturarak diğerleri gibi siz de oyunu oynamaktan keyif alın.